Piąte spotkanie DKK prz GBP w Strzelcach Wielkich

Utworzono: 8. 06. 2013r.

Daniela Duchowska

W dniu 24. 05. 2013r. na spotkaniu DKK było 8 osób.

Omawiano książkę „ Minaret” autorki Leili Aboulea.

Minaret opowiada o muzułmańskiej dziewczynie Najwie, która w rodzinnym Sudanie studiuje na jednym z uniwersytetów, korzysta z zachodnich rozrywek i jak każda młoda kobieta marzy o własnym domu i rodzinie.

W wyniku przewrotu politycznego Rodzina Najwy zmuszona jest do emigracji do Anglii. Ich sytuacja z dnia na dzień zmienia się diametralnie- bogactwo przepada a arystokratyczne pochodzenie traci na znaczeniu.

Najwa zmuszona jest do podjęcia pracy jako pomoc domowa. Już jako dojrzała kobieta zakochuje się w muzułmaninie, bracie swojej pracodawczyni. Jednak los nie jest dla niej łaskawy. Najwa zwraca się w kierunku wiary i w religii znajduje ukojenie i spokój.

Wypowiedzi klubowiczek:

- dobrze się czyta, pokazuje realia życia muzułmanki- Najwy żyjącej w Londynie,

- mnie nudziła nie dokończyłam czytać,

- mogłam poznać Islam,

- „ Minaret” to pierwsza książka pokazuje pozytywną stronę Islamu,

- miałam okazję poznać dużo informacji o islamie, zwyczaje, odczytywanie Koran, spotkania w meczecie,

- nie zachwyciła mnie ta książka, nie dałam rady przeczytać w całości.