Czwarte spotkanie DKK przy GBP w Strzelcach Wielkich

Kategoria: Relacja ze spotkania DKK przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich. Utworzono: 4. 05. 2013r. Daniela Duchowska W dniu 21. 03. 2013r. na spotkaniu DKK omawiano książkę Jany Frey „ Odlot na samo dno”. Udział wzięło 6 klubowiczek. W wymienionej książce autorka opisuje historię szesnastoletniej niemieckiej dziewczyny, która nie wiedząc kiedy- uzależnia się od narkotyków. Marie posiada wszystko, o czym może marzyć dziewczyna, kochających rodziców, oddanych przyjaciół. Wszystko zaczęło się od tego momentu, gdy do szkoły przychodzi nowa dziewczyna, Marie wydaje się że traci swojego przyjaciela Leona. Załamana dziewczyna powoli zaczyna zmieniać swoje życie. Na pierwszej imprezie wzięła „ dropsa” i od tego się zaczęło. Coraz częściej wychodziła z domu, uciekała w nocy wracając rano. Problem narkomanii obecnie dotyka nie tylko tzw. „ margines społeczny” ale także młodych, zdolnych ludzi z dobrych domów. Dlatego książka ta jest tym bardziej wstrząsająca gdyż napisało ją samo życie.

Wypowiedzi klubowiczek:

- bardzo fajna książka, wciągająca i pouczająca przybliżyła mi problem narkomanii,

- jak ktoś lubi takie klimaty- to polecam, mnie osobiście bardzo się podobało,

- jest to pierwsza książka Jany Frey, którą przeczytałam- bardzo mi się podobało i na pewno sięgnę po inne tytuły,

- książka adresowana jest zarówno do młodszych jak i starszych czytelników,

- autorka pokazuje bezsilność rodziców wobec swoich dzieci,

- książkę tę warto polecić współczesnej dorastającej młodzieży, gdyż ukazuje bunt, odkrywanie nowego i nieznanego świata, daje przemyślenia dotyczące wartości w życiu tj. pomoc najbliższych osób jak przyjaciele czy rodzina,