Relacja z DKK

Listopadowe spotkanie DKK w Filii nr 4 MBP Łódź Widzew

W piątek 27 listopada w naszej bibliotece odbyło się przedostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczyły trzy osoby. Rozmawialiśmy o książce Ewy Nowak, pt.: ”Koleżaneczki”.

Jest to opowieść o dwunastoletniej Iwie oraz jej kolegach i koleżankach ze szkoły. Główna bohaterka oprócz stawiania czoła codziennym problemom, musi zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem – przez przypadek staje się niewidzialna. Ta sytuacja komplikuje życie Iwy, naraża ją na brak zrozumienia, kpiny ze strony otaczających ją osób. Ponadto zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej prawdziwym przyjacielem jest ktoś zupełnie inny, niż tytułowe „koleżaneczki”.

Wszyscy uczestnicy uznali książkę za interesującą i wartą polecenia innym czytelnikom. Stwierdziliśmy, że powieść porusza problem prawdziwej przyjaźni, skłania do refleksji o tym, co jest jej istotą.

Na koniec spotkania ułożyliśmy krzyżówki związane z tematyką omawianej książki, rozwiązywaliśmy rebusy oraz zagadki.

Na grudniowym spotkaniu będziemy dyskutować na temat książki tej samej autorki, zatytułowanej ”Pajączek na rowerze”. Serdecznie zapraszamy!!!