Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DKK online "Ewelina i Czarny Ptak" - klasa VII

Dnia 23 kwietnia br. klubowicze z  klasy VII dyskutowali o książce Grzegorza Gortata pt. ”Ewelina i Czarny Ptak”. Uczestnicy odnosząc się do przeczytanej pozycji przyznali, że starta rodzica jest ciężkim przeżyciem, tragedią, po której ciężko wrócić do normalności, tym bardziej, jeśli coś takiego przytrafi się 9-letniemu dziecku, jak w przypadku tytułowej bohaterki – Eweliny. Książka ukazuje zachłanność ludzką w dążeniu do korzyści finansowych,  zawiera elementy fantastyki, bywa tajemnicza, a z opinii naszych klubowiczów wynika, że jest godna polecenia.

Spotkanie DKK online z klasą IV

Dnia 21 kwietnia br. odbyło się nietypowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki klasy IV. W związku z obecną, trudną sytuacją, w której się znaleźliśmy, spotkanie twarzą w twarz nie jest możliwe, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowę online z członkami klubu. Omówiona została powieść Agnieszki Tyszki pt. „Nawijka na skajpie”. Książka opowiada o marzeniach, relacjach międzyludzkich i  problemach z jakimi boryka się nastoletnia dziewczyna. Główna bohaterka Amanda Drabińska - szalona dziewczyna, czerpiąca z życia garściami, nieoczekiwanie przechodzi metamorfozę. Bodźcem do zmiany okazała się znajomość z tajemniczym krakowskim żakiem  - Nawojką.
 

Zainspirowani lekturą uczestnicy rozmawiali na temat miłości rodzicielskiej, o marzeniach oraz pasjach, które dają ludziom siłę i napędzają do działania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas. Do zobaczenia!

W Zalewajce o książkach...

W środę 19 lutego b.r. w restauracji Zalewajka Książkowy Klub Dyskusyjny Dorosłych dyskutował na temat książki „Przerwana Podróż” Ireny Matuszkiewicz. Tytułową podróż przerwał wypadek spowodowany przez parę nieodpowiedzialnych szaleńców, niwecząc jednocześnie plany, cele, marzenia poszkodowanych.  Dla Zofii i Michała był to kres wędrówki, a dla Antoniny i pozostałych niespodziewana przerwa w podróży trwała bardzo długo wymuszając nowe plany i cele, które stanowiły poważne wyzwanie nie tylko dla poszkodowanych, lecz także dla ich najbliższych.

DKK kl. IV omawia książkę pt. "Za niebieskimi drzwiami"

Dnia 12 lutego br. Dyskusyjny Klub Książki z klasy IV omawiał książkę Marcina Szczygielskiego pt. ”Za niebieskimi drzwiami”. Klubowicze zapytani o wrażenia związane z przeczytaną książką, odpowiedzieli zgodnie, że bardzo podobała im się ww. wymieniona pozycja. Oto relacja:

Książka opowiada o Łukaszu Borskim i jego mamie. Byli bardzo szczęśliwą rodziną. Pewnego razu, gdy wybrali się na wakacje, mieli wypadek samochodowy. Oboje zapadli w śpiączkę. Chłopiec po wyjściu ze szpitala trafia do pensjonatu ciotki, niestety nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Relacje z ciocią i innymi również nie są najlepsze, dlatego marzy, by wyrwać się z tego miejsca. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater odkrywa tajemnicze niebieskie drzwi, które mogą zaprowadzić go do innego świata – świata baśni, wielu tajemnic i na pozór przyjaznego.

Książka Marcina Szczygielskiego mówi o emocjach nastolatków, o ich rozterkach, wyborach, marzeniach. Polecamy ją każdemu nastolatkowi... i nie tylko!

DKK kl. VII omawia książkę "Teatr Niewidzialnych Dzieci"

Dnia 7 lutego br. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK klasy VII. Klubowicze omawiali książkę pt. „Teatr Niewidzialnych Dzieci”. Oto ich relacja:

Chcemy wam przedstawić książkę pt. ,,Teatr Niewidzialnych Dzieci” Marcina Szczygielskiego.
Książka zawiera informacje o niewidzialnych dzieciach  z ,,Dębowego Lasu”. O Kiwaczku, Sylwii, Meandrze i całej reszcie. Wspaniała, wzruszająca  książka o teatrze, domu dziecka z czasów wojny.  Otrzymała I Nagrodę w kategorii 10-14 lat w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Ambasady Szwecji, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Pozycja ta bardzo nam się podobała, dlatego polecamy ją wszystkim pożeraczom książek! Emocje gwarantowane.

Przedświąteczne spotkanie DKK dorosłych

19 grudnia 2019 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK dorosłych. Klubowiczki przy dźwiękach kolęd składały sobie życzenia oraz dzieliły się opłatkiem. Tego dnia trwała także dyskusja na temat książki Renaty Kosin pt. „Tatarka”. Książka ta jest opowieścią o tym, co w życiu jest najważniejsze, czyli o miłości, przyjaźni oraz o odnalezieniu właściwej drogi życiowej.

Przedświąteczne spotkanie DKK kl. VII

W piątkowe popołudnie 13 grudnia 2019 r. członkowie DKK z klasy VII omawiali książkę „Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana” autorstwa Dariusza Rekosza. Poniżej relacja klubowiczów:

-Ostatnio przeczytana przez nas książka pt. „Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana”  jest napisana przez Dariusza Rekosza. Opowiada o dwóch szkolnych uczniach, którzy są detektywami. Wspólnie przeżywają niezwykłe przygody pełne zaskakujących wydarzeń. Gdy wyjeżdżają na klasową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie czeka na nich ciekawa przygoda idealna dla prawdziwych detektywa. Biorą udział w sprzątaniu sklepu ze starociami gdzie zeszłej nocy było włamanie. Zaczęła się sensacyjna afera. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu książki!

Książka bardzo nam się podobała dlatego zachęcamy do przeczytania dalszych losów dwóch małych detektywów.-

 

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał świąteczny upominek.

DKK klasy IV i książka "Spotkanie nad morzem" Korczakowska J.

Dnia 11 grudnia 2019 r. odbyło się przedświąteczne spotkanie nowo utworzonego Dyskusyjnego Klubu Książki klasy IV. Klubowicze dyskutowali nad książką Jadwigi Korczakowskiej pt. „Spotkanie nad morzem”, a na zakończenie otrzymali świąteczne upominki.  Poniżej relacja uczestników spotkania:

Główną bohaterką przeczytanej przez nas książki jest Danusia, która pewnego dnia wyjeżdża do swej cioci nad morze. Początkowo nie jest zadowolona z pobytu u ciotki, ale po jakimś czasie poznaje dziewczynkę o imieniu Elza. Mimo wcześniejszych niezbyt dobrych relacji, dziewczynki zaprzyjaźniają się. „Spotkanie nad morzem” to historia o niezwykłej przyjaźni, która połączyła dwie dziewczynki. Ta książka bardzo nam się podobała i polecamy ją każdemu, zarówno dzieciom, jak i osobom starszym.

DKK klasy VII i książka "Światło" Jay Asher

W piątkowe popołudnie, 25 października 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie DKK klasy VII w nowym roku szkolnym. Klubowicze omawiali książkę Jay Asher pt. „Światło”. Oto ich relacja na temat przeczytanej pozycji:

Książka którą przeczytaliśmy ma tytuł ,,Światło" Autorem tej książki jest Jay Asher. To książka idealna na święta. Opowiada ona o rodzinie Sierry. Od lat prowadzi plantacje choinek w Oregonie. Co roku w Boże Narodzenie razem z rodzicami wyjeżdża do Kalifornii, aby sprzedawać choinki i nie wyobraża sobie innych świąt. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Caleba, tajemniczego chłopaka, o którym krążyły dosyć dziwne plotki. Sierra zaczyna się zakochiwać i uświadamia sobie, że wyjazd z Kalifornii nigdy nie był tak okropny. Dziewczyna jest idealną córką, przyjaciółką. Polecamy wszystkim tę książkię, ponieważ jest to wzór dla nastolatków.

DKK dorosłych - spotkanie wyjazdowe

We wtorkowe popołudnie - 23 lipca 2019 r. klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki dorosłych, po pełnym wrażeń kinowym seansie filmowym, spotkały się w jednej z łęczyckich pizzerii, aby podzielić się wrażeniami lektury książki  Michela Bussiego pt. „Samolot bez niej”. Fabułę książki stanowią notatki, przebłyski i rozterki detektywa Crédule’a Grand-Duca, który został wynajęty przez Mathilde de Carville, jedną z potencjalnych babć ocalałej z katastrofy trzymiesięcznej dziewczynki, nazwanej przez media „Ważką”. Dziewczynka jako jedyna spośród stu sześćdziesięciu dziewięciu pasażerów wychodzi cało z katastrofy lotniczej, a kiedy kończy osiemnaście lat, zbiegiem dziwnych okoliczności wchodzi w posiadanie zeszytu z zapiskami sprawy dotyczącej ustalenia tożsamości jej samej. Powieść „Samolot bez niej”  uczyniła Michela Bussiego jednym z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy we Francji. Zachęcamy do ciekawej lektury!

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi