Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Książka na wakacje

21 czerwca 2022 r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o tym jaka powinna być idealna "Książka na wakacje". Każdy z uczestników zachęcał do przeczytania według niego najlepszej książki.
W spotkaniu wzięło udział 6 klubowiczów.

Dyskusja o książce "Wakacje gwiazd PRL"

26 maja 2022 r. dyskutowaliśmy o książce Krystyny Gucewicz " Wakacje gwiazd w PRL". W spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki wzięło udział 7 klubowiczów.

To ciekawe wspomnienia dla tych, którzy pamiętają czasy PRL-u i dla tych, którzy znają ten czas z opowiadań. Książka wywołała dyskusję wśród klubowiczów.

Dyskusja o książce "Nocna droga"

28 kwietnia 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji nad książką Kristin Hannah "Nocna droga" wzięło udział 7 osób. To historia o rodzicielstwie, dorastaniu, przyjaźni, bólu, konsekwencjach błędnych decyzji i wybaczeniu.
Klubowicze zgodnie stwierdzili, że to książka warta polecenia innym czytelnikom.

Wieczór poezji

W dniu 24.03.2022 roku odbyło się spotkanie DKK, w którym wzięło udział 8 osób. Klubowicze zorganizowali wieczór poezji, na którym czytali wiersze ukraińskich poetów.

Dyskusja o książce "Saturnin"

W dniu 24.02.2022 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK. W dyskusji nad książką Jakuba Małeckiego "Saturnin" wzięło udział 7 osób. Książka opowiada o losach małego chłopca, który wierzy, że przez błąd na bilecie autobus, którym jeździ do szkoły w Radziejowie, zahacza o tajemniczą krainę.
Klubowicze uznali, że jest to godna polecenia powieść o odkrywaniu historii rodziny.

Dyskusja o książce "Gang różowych kapeluszy"

W dniu 16.02.2023 roku odbyło się spotkanie DKK. W dyskusji nad książką Anny Szczęsnej "Gang różowych kapeluszy" wzięło udział 6 osób. Książka opowiada zabawne przygody 4 kobiet po sześćdziesiątce.
Klubowicze zgodnie stwierdzili, że to lekka lektura idealna na zimowe wieczory.

Dyskusja o książce "Siedem sióstr"

W dniu 26.01.2023 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie DKK. W dyskusji nad książką Lucindy Riley "Siedem sióstr" wzięło udział 5 osób. Książka opowiada o losach adoptowanych sióstr, które poszukują swoich biologicznych rodzin...
Książka wzbudziła zachwyt wśród klubowiczów i uznali, że jest godna polecenia innym czytelnikom.

"Analfabetka, która potrafiła liczyć"

Po raz kolejny Szadkowscy klubowicze spotkali się 28 lutego, aby podyskutować o literaturze.  Tematem spotkania była powieść Jonasa Jonassona „Analfabetka, która potrafiła liczyć”. W dyskusji uczestniczyło 8 osób.

Bohaterką tej zabawnej powieści jest Nombeko Moyeki,  młodziutka dziewczyna, która jest czyścicielką latryn w Soweto  w RPA. Absurdalny przypadek sprawia, że Nombeko zostaje sprzątaczką w ściśle tajnym i chronionym obiekcie, w którym trwają prace nad budową bomby atomowej. W tym obiekcie dziewczyna zostaje uwięziona na długie lata, ale nie są to lata stracone, ponieważ wtedy Nombeko nauczyła się chińskiego, fizyki,  chemii oraz konstruowania bomby atomowej. Po wielu perypetiach udaje jej się wydostać z Afryki i wyjechać do Szwecji.

Zdaniem klubowiczów książka jest przezabawna. Autor językiem prostym i rzeczowym opisuje sytuacje tak absurdalne, że niemożliwe żeby się wydarzyły. Zdaniem klubowiczów książka jest warta przeczytania i godna polecenia czytelnikom.

"Dziewczyny z Dubaju"

 24 stycznia w szadkowskiej bibliotece odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji na temat książki Piotra Krysiaka „Dziewczyny z Dubaju” wzięło udział 7 osób. „Dziewczyny z Dubaju” to reportaż, oparty na oficjalnych zeznaniach bądź podsłuchach, które autor otrzymał do wglądu w aktach spraw karnych. Książka porusza temat kobiet, które na co dzień były piosenkarkami, modelkami, celebrytkami, żonami, matkami i partnerkami. Kobiety te prowadziły podwójne życie dorabiając sobie jako luksusowe prostytutki. Większość z nich za pieniądze bądź luksusowe rzeczy była w stanie spełnić każdą fantazję erotyczną bogatych mężczyzn.

Reportaż ten to głównie zapis rozmów pomiędzy prostytutkami i sutenerkami.

Członkowie klubu uznali książkę za interesującą, ale za mało kontrowersyjną.

A Ja żem jej powiedziała...

13 grudnia w szadkowskiej bibliotece odbyło się ostatnie w 2018 roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji nad książką Katarzyny Nosowskiej „A Ja żem jej powiedziała ..." wzięło udział 6 osób.

W „A Ja żem jej powiedziała…” Nosowska w bardzo trafny sposób opisuje kompleksy i słabości: Kompleks jest jak chip umieszczony głęboko pod skórą. Bezustannie emituje sygnał, dzięki któremu prawda i słabość dają się bezbłędnie wytropić.

Z dużym poczuciem humoru wypowiada się na temat walki ze swoją „puszystością”, związków, mody oraz  świata celebrytów: Jeśli nie chcesz wypaść z obiegu, pamiętaj- publicznie nie możesz mieć na sobie dwa razy tej samej sukienki, twa… twarzy.

Klubowicze uznali, że książkę można również potraktować jako zbiór dobrych rad z przymrużeniem oka:  Jeśli dajesz się poderwać w klubie po browarze, to nie zakładaj, że chłopak ma za paskiem u spodni gałęzie do wicia z tobą gniazda rodzinnego.

Zdaniem uczestników spotkania felietony Kasi Nosowskiej są warte przeczytania i polecenia innym osobom. Bardzo fajna lektura na długie, zimowe wieczory.

Jeśli chcesz wszystkich nabrać, że jesteś naprawdę wyjątkowa, zrób sobie fotkę z ambitną książką, powiedz, że słuchasz tylko jazzu, a na wystawach sztuki współczesnej mów mhm…” – z miną znawcy.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi