spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty 12.12.2017 roku

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty odbyło się 12 grudnia 2017 roku. Rozmawialiśmy o książce Doris Lessing pt. "Lato przed zmierzchem". Książka bardzo nam się podobała. Mimo upływu lat opis przeżyć bohaterki jest nadal aktualny. Zastanawialiśmy się nad tytułem książki. Doszliśmy do wniosku, że lato, to mijająca młodość a zmierzch, to nadchodząca starość zaś "lato przed zmierzchem" to ostatnia szansa dla Kate Brown na zmiany i nowe doświadczenia. Mówiliśmy o potrzebie podobania się, która tkwi w każdej kobiecie - Kate przeżyła szok, gdy wieloletnie sąsiadki nie poznały je na ulicy. Dyskutowaliśmy o jej nieudanym romansie z Jeffreyem, podróży do Hiszpanii i tajemniczej chorobie. Dziwiło nas, że Kate zamiast iść do lekarza zdała się na opiekę obsługi hotelowej. Rozmawialiśmy o międzynarodowych organizacjach pomocowych, które dużą część swoich funduszy wydają na biurokrację i konferencje - naszym zdaniem środki te można przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Zaskoczył nas powrót bohaterki do domu i dzieci - myśleliśmy, że zacznie nowe życie i zrealizuje swoje marzenia. Na zakończenie spotkania składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wesołych Świąt i Do Siego Roku 2018 ! Beata Bogusławska: Moderator DKK przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty.