Grudniowe spotkanie

Dnia 09. 12.2008 r. w Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. Wzięło w nim udział siedem osób, w tym jedna nowa.  Rozmawiałyśmy o książce Jolanty Wachowicz-Makowskiej "Panienka PRL-u".

Wszystkim książka bardzo się podobała. Według Czytelniczek autorka bardzo trafnie opisuje tamte czasy.Lektura "Panienki w PRL-u" obudziła liczne wspomnienia. Klubowiczkom  przypominały się braki  w zaopatrzeniu, ogromne kolejki, kartki na mięso, sposoby na wyżywienie rodziny.  Wspominały swoje szkolne lata i związane z nimi przeżycia, ważne wydarzenia w historii Polski np.: wybór Polaka na Stolicę Apostolską, powstanie "Solidarności", stan wojenny. Mówiły o ogromnej roli rodziny - jedynego azylu i ostoi w  czasach PRL-u.  Na koniec dyskusji Czytelniczki stwierdziły, że dla nich, mimo licznych trudności, tamte czasy miały jedną zaletę - były to czasy ich młodości.

Na zakończenie spotkania złożyłyśmy sobie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 13.01.2008 r. o godzinie 17.00. Omówimy na nim dwie książki:
1.    Marjane Satrapi - "Persepolis"
2.    Anity Nair - "Przedział dla pań".

Beata Bogusławska
Moderator DKK przy MBP Łódź-Bałuty FB nr 14