Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Recenzje czytelników klubów DKK

"Buba" Barbary Kosmowskiej

 

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Odbyło się ono 27 października 2009 r. o godz. 16. Nasi Klubowicze dopisali i było nas w sumie 6 osób. Dyskutowaliśmy o powieści Barbary Kosmowskiej pt. „Buba”. Zaczęliśmy od rozwiązania krzyżówek związanych z treścią książki.

„Buba” to bardzo zabawna i ciepła powieść. Opowiada o perypetiach i życiowych rozterkach nastoletniej dziewczyny, czyli tytułowej Buby. Bohaterka powieści jest córką znanej pisarki i telewizyjnego prezentera. Rodzice żyją w biegu i zdają się być o wiele bardziej zaangażowani w rozwój swoich karier niż w sprawy domowe. Buba czuję się odrobinę ..... Na szczęście mieszka z nią jeszcze dziadek, który jest dla wnuczki prawdziwym przyjacielem. Zawsze ma dla niej czas i chętnie służy radą. Wnuczkę i dziadka łączy także wspólna pasja – gra w karty a konkretnie w brydża oraz w „ogóra”.

Buba poza problemami w domu przeżywa również rozterki sercowe. Chłopak, który jej się podoba spotyka się z jej byłą „najlepszą przyjaciółką”. Buba jednak szybko przekonuję się, że to nie koniec świata. Udaje jej się znaleźć prawdziwą przyjaźń i prawdziwe uczucie.

Na następnym spotkaniu DKK będziemy omawiać „Pamiętnik jedynaczki” autorki Hanny Kowalskiej-Pamięta.... Zapraszamy wszystkich już 24 listopada 2009 o godz. 16.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi