"Tajemniczy opiekun" Jean Webster

Czy książka podobała nam się czy nie – zdania są podzielone, dlatego że książka jest mało ciekawa, bo nie ma w niej akcji, nie biją się. I nie podobała nam się, bo jest w formie listów.

A jeśli chodzi o okładkę, to naszym zdaniem, ładniejsza jest ta z wydawnictwa „Waza”.

Z książki właściwie podoba nam się tylko postać Agaty. Miała cierpliwość zajmować się małymi dziećmi. Lubiana jest przez nas też, bo ma poczucie humoru. I to dlatego, mimo że język książki jest starodawny, to jednak warto zapoznać się z nią. Dzięki niej wiemy jak wyglądało życie sierot w dawnych czasach.

W książce są też bardzo fajne ilustracje, które tak nam się podobały, że zainspirowały nas do własnej twórczości. Portret Agaty jest właśnie naszego autorstwa. Mamy nadzieję, że będzie się wszystkim podobał.

Recenzja zbiorowa dzieci z DKK

przy Filii nr 2 MBP w Pabianicach